• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Michał Kościuszko na szutrach Portugalii

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, jedyna polska załoga w Mistrzostwach Świata (WRC) reprezentująca zespół Dynamic World Rally Team już dzisiaj rozpoczyna kolejny start na trasach Mistrzostw Świata – w Rajdzie Portugalii.  W dniach od 27 do 30 maja br Polacy po raz trzeci w tym sezonie będą walczyć o punkty w klasyfikacjach SWRC i WRC Cup. Tym razem Michał wystartuje za kierownicą samochodu Skoda Fabia S2000.

„Portugalia to będzie dla mnie bardzo ważny rajd, taki na przełamanie. Jestem po długiej przerwie po Rajdzie Jordanii, gdzie mieliśmy ciężki wypadek. Te sześć tygodni przerwy wykorzystałem na odpoczynek i powrót do zdrowia, a także na przygotowanie się do startu. Teraz czuję się w 100% gotowy, ale na pewno będę potrzebował kilkudziesięciu kilometrów, aby się rozjeździć, aby poczuć samochód. Mam nadzieję, że już pierwsza pętla pokaże, gdzie jesteśmy i że utrzymujemy prędkość, jaką mieliśmy na początku sezonu.” – powiedział Michał Kościuszko. „W tej chwili od profesjonalnych kierowców wymaga się szybkiego powrotu do wysokiej formy, nie ma zbyt dużo czasu na rozjeżdżanie się. Ja lubię taką delikatną presję, to działa na mnie mobilizująco. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam wsparcie dużego sponsora, firmy LOTOS Paliwa, z którym wspólnie tworzymy długofalowy projekt. Daje mi to komfort psychiczny, ponieważ wiem, że krok po kroku możemy dochodzić do najwyższej formy. Portugalia to ważny rajd, startuje tutaj wielu szybkich kierowców, ale ja wygrałem ten rajd w klasyfikacji JWRC w zeszłym roku, znam tutejsze odcinki, więc patrzę optymistycznie na ten start pomimo, że pojedziemy nowym dla nas samochodem.” – dodał Michał.

Podczas tegorocznego Vodafone Rally de Portugal zawodnicy będą mieć do przejechania łącznie 1223 kilometry, w tym 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 355 kilometrów oesowych. Na liście startowej rajdu zobaczymy 75 załóg z 33 krajów całego świata.

*******

Michał Kościuszko – Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji JWRC w sezonie 2009. Jest pierwszym i jedynym jak dotąd polskim kierowcą rajdowym, który odniósł zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Reprezentując barwy fabrycznego zespołu Suzuki Sport Europe, w którym wraz z Maćkiem Szczepaniakiem startował samochodem Suzuki SWIFT Super 1600 triumfował w klasyfikacji JWRC podczas Rajdu Sardynii 2008 oraz stanął na najwyższym stopniu podium w sezonie 2009 w Rajdzie Argentyny i Rajdzie Portugalii. Jest także dwukrotnym mistrzem Polski w klasie A6 i F2.

Maciek Szczepaniak w motosporcie pojawił się w 1995 roku. Pilotując najlepszych polskich kierowców trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: w 2004, 2005 i 2006 roku. Maciek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pilotów rajdowych i najbardziej doświadczonym Polakiem na trasach Mistrzostw Świata.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter