• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na wakacyjny urlop za granicę, rzadko spodziewamy się nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że moglibyśmy ulec wypadkowi – w końcu jedziemy po to, by odpoczywać. Warto jednak przed wyjazdem się ubezpieczyć – nawet wtedy, gdy biuro podróży zapewnia polisę turystyczną.

ocWarto bowiem mieć świadomość, że ochrona gwarantowana przez agencję turystyczną zwykle dostępna jest w wersji okrojonej. Albo opiewa na bardzo niskie kwoty, albo nie zapewnia dostatecznej opieki ubezpieczeniowej. By uchronić się więc przed finansowymi skutkami kosztownego leczenia za granicą, dobrze jest wykupić np. dodatkowe ubezpieczenie turystyczne online – bez konieczności wychodzenia z domu.

Określ zakres polisy

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, musisz określić zakres ochrony ubezpieczeniowej. Musisz mieć pewność, że konkretna polisa stanowi pełne zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Upewnij się, czy ubezpieczenie turystyczne uwzględnia:

  • bezpłatny dostęp nie tylko do państwowych, ale i prywatnych placówek medycznych,
  • zwrot kosztów zakupu niezbędnych leków,
  • bezpłatne zabiegi medyczne i operacje,
  • transport medyczny z miejsca wypadku do szpitala, między szpitalami oraz do kraju,
  • leczenie szpitalne,
  • transport zwłok do kraju.

Wybierz odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia

Jeśli chcesz mieć zapewnioną maksymalną ochronę, wybierz optymalną wysokość sumy ubezpieczenia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubezpieczyciel pokryje wszystkie świadczenia medyczne w ramach wykupionej przez ciebie polisy.

Pomyśl o dodatkowych pakietach

Polisa gwarantująca dostęp do bezpłatnej opieki medycznej może nie być wystarczająca. Jeżeli podczas urlopu zamierzasz szusować na nartach oraz uprawiać aktywność mogącą wyrządzić szkody osobom trzecim oraz sobie, pomyśl o dodatkowych pakietach. Niezbędne są:

  • ubezpieczenie OC – w ramach którego ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność cywilną i wypłaca świadczenie osobom poszkodowanym, gdy wyrządzisz im szkodę,
  • ubezpieczenie NNW – w ramach którego ubezpieczyciel wypłaca ci świadczenie za uszczerbek na zdrowiu doznany podczas urlopu.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne online

Zanim wykupisz ubezpieczenie turystyczne, porównaj online dostępne oferty. Skorzystaj z porównywa rek internetowych lub kalkulatorów zamieszczanych na stronach www ubezpieczycieli (np. Link 4). Dzięki temu poznasz szacowaną wartość polisy turystycznej, uwzględniającej wszystkie twoje potrzeby – wraz z dodatkowymi pakietami.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter