• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

3 skuteczne sposoby na tańsze ubezpieczenie samochodu

Posiadanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami m. in. za paliwo i ubezpieczenia. Ciężko oszczędzać na paliwie, gdy dużo się jeździ samochodem. Znacznie łatwiej zaoszczędzić na ubezpieczeniach. Co zrobić aby zapłacić mniej a jednocześnie wciąż być dobrze zabezpieczonym od szkód na jakie narażony jest pojazd?

Poniżej prezentujemy trzy najlepsze sposoby na najtańsze ubezpieczenia samochodu:

1. Obowiązkową polisę kupuj jak najtaniej. Zgodnie z polskim prawem kierowca ma obowiązek zakupić ubezpieczenie OC (polisa odpowiedzialności cywilnej). W razie spowodowania wypadku za szkody wyrządzone osobom trzecim odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel. Wszelkie zasady związane z zakresem i warunkami polisy określa ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych. Oznacza to, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam te same warunki, ale… inne ceny. Przykładowo 33-letni kierowca skorzystał z możliwości jakie daje OC kalkulator i zrobił porównanie ofert ubezpieczeniowych dla swojego Forda Mondeo 2.0, rocznik 2007. Najtańsza oferta ubezpieczenia OC wynosiła 780 zł a najdroższa 1470 zł. Niemal 700 zł różnicy! Czy jest jakikolwiek powód dla którego kierowca miałby wydać prawie 700 zł więcej na OC? Nie. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia warto zrobić dobre rozeznanie.

2. Pojemność silnika ma znaczenie. Planujesz zmienić samochód? Zwróć uwagę na czynnik jakim jest pojemność silnika. Każdy chciałby mieć szybkie auto, ale ma to wpływ na spalanie paliwa i cenę OC i AC. Młody właściciel Forda Mondeo z silnikiem 1.8 posiadający 30 proc. zniżki za bezszkodową jazdę za najtańsze OC zapłaci od 780 zł, tymczasem gdyby wybrał model z silnikiem 3.0 kosz najtańszej polisy OC wynosiłby już 1025 zł. Prawie 250 zł różnicy na OC, jeszcze większe różnice na Autocasco i większe koszty za paliwo. Zanim kupisz nowe auto, pomyśl o mniej pojemnym silniku. Na polskich szosach i tak nie możesz jeździć 200 km/h.

3. Nie rezygnuj z ubezpieczeń dobrowolnych. Mądrze dobieraj zakres ubezpieczenia. Oceń do jakiej kwoty możesz zapłacić za ubezpieczenie samochodu. Autocasco jest wysoko ponad twoje możliwości? Nie rezygnuj z zabezpieczenia pojazdu, ale uważnie przejrzyj oferty ubezpieczycieli. Może zamiast Autocasco lepiej wykupić produkt mini chroniący od ryzyka kradzieży czy awarii na drodze? Pamiętaj, że najważniejszą kwestią jest dobry wybór zakresu ubezpieczenia. Najdroższe AC będzie miało szeroki zakres ochrony, ale jego cena skutecznie zraża do zakupu. Najtańsze AC wydaje się niezwykłą okazją, ale jak przyjrzymy się bliżej umowie, dostrzeżemy jak wąski zakres ochrony przedstawia. Równie dobrze moglibyśmy wybrać wartościowe mini casco.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter