• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Czy można nosić rękawiczki latem?

Historia rękawiczek sięga początków ludzkiej cywilizacji, jednak czasy ich świetności, w których były obowiązkową częścią stroju każdej damy i każdego eleganckiego mężczyzny, dawno minęły. Ich funkcje zostały ograniczone – z niezbędnego akcesorium zostały zdegradowane do prostego ochraniacza przed zimnem. Obecnie w czysto dekoracyjnej roli pojawiają się przede wszystkim jako dodatek do wyjątkowo eleganckich kreacji.

Rękawiczki ze skóry, obok tych wykonanych z ciepłej włóczki, kojarzą się raczej z chłodnymi dniami późnej jesieni i zimy. Zwykle towarzyszą ciepłym nakryciom głowy, kurtkom i płaszczom. Tymczasem rękawiczki skórzane możemy kupić zarówno w wersji ocieplonej – wyposażone w ciepłą wyściółkę, na przykład z polaru, jak i bez ocieplenia. Takie modele są cieńsze i nadają się do noszenia nie tylko w trakcie mrozów. Co więcej, także latem rękawiczki skórzane mogą spełniać praktyczną funkcję. Produkowane są specjalne modele motocyklowe i samochodowe, w damskiej wersji zwane całuskami. Tego typu rękawiczki posiadają charakterystyczny krój z odsłoniętymi kostkami palców, umożliwiający swobodne ułożenie dłoni na kierownicy. Zimną stanowią ochronę przed przed chłodem, latem zabezpieczają przed ślizganiem się spoconych dłoni i zapewniają pewny chwyt kierownicy. Całuski są na miejscu o każdej porze roku, można je nosić bez względu na panującą temperaturę, nawet w czasie upałów.

Także bardziej tradycyjne w formie rękawiczki skórzane nadają się do noszenia przy cieplejszej pogodzie. Wprawdzie raczej trudno je sobie wyobrazić w połączeniu z bikini, ale w parze z lekkim płaszczem lub eleganckim żakietem mogą stanowić uzupełnienie stroju na letni wieczór. Nadejście wiosny nie musi więc być powodem chowania wszystkich rękawiczek do szafy, zwłaszcza, że stanowią one ciekawy dodatek – mogą ożywić i uatrakcyjnić wiele stylizacji. Odpowiednio dobrane sprawią, że każda kobieta będzie mogła poczuć się przynajmniej przez chwilę jak prawdziwa dama.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter