• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Żele pod prysznic – lepsza alternatywa mydła

Handsome man taking a shower and enjoying itKąpiel czy prysznic? Mydło czy żel? Jedni wolą wylegiwać się wannie w otoczeniu piany, innych zadowala szybki prysznic. Jednak nie jest to bez znaczenia dla naszej skóry. Mówi się, że kąpiele wysuszają skórę całego ciała, a prysznice są idealne na co dzień. Jest to tylko część prawdy. Jeśli do kąpieli użyjemy odżywczej mieszanki mleka z dodatkami, kąpiel wyjdzie nam na zdrowie. Jeśli jednak pod prysznicem użyjemy wysuszającego żelu, nasz skóra ucierpi. Jaki więc żel pod prysznic będzie najbardziej odpowiedni? I dlaczego zrezygnować tam z mydła?

Mydło odchodzi do lamusa

Mydło świetnie daje sobie radę z usuwaniem zanieczyszczeń, w tym brudu i tłuszczu. Jednak ma ono zwykle odczyn zasadowy, który drażni skórę i pozbawia ją w pewnym stopniu bariery ochronnej. Wszystkiemu winna jest postać mydła, czyli kostka. By mogła się w niej utrzymać potrzebne są substancje utwardzające i zagęszczające, które skutkują m.in. wysuszeniem skóry. Większość żeli pod prysznic jest tego pozbawiona. Tutaj należy jednak zwrócić uwagę także na ich skład. Żele pod prysznic zawierają łagodne środki myjące z pH zbliżonym do pH skóry, czyli około 4,5 – 5,5. Dzięki temu jest nie tylko obojętne dla skóry, ale zawierając odpowiednie składniki może również ją odpowiednio pielęgnować. Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie dodatkowo skraca czas kontaktu skóry z wodą, co również chroni ją przed nadmiernym wysuszeniem poprzez naruszenie warstwy lipidowej naskórka.

Jakie żele pod prysznic dla mnie?

Wybierając żel pod prysznic często kierujemy się opakowaniem i marką oraz oczywiście ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na zawartość butelki. Żele są najczęściej łagodne dla skóry, zawierają składniki pielęgnujące, ekstrakty roślinne, składniki mineralne i olejki eteryczne o różnym działaniu. Możemy wybierać spośród żeli nawilżających, bakteriobójczych, antyseptycznych, energetyzujących, uspokajających i o wielu innych działaniach. Wszystko jednak zależy od składników. Np. żele Palmolive Naturals wzbogacone są nawilżającym mleczkiem oraz naturalnymi ekstraktami. Wśród nich znajdziemy kakao i olejek makadamia o działaniu odżywiającym i zmiękczającym skórę, miód działający nawilżająco i przeciwbakteryjnie, wyciąg z oliwek silnie nawilżający, czy migdały o działaniu przeciwutleniającym.

Energetyczny początek i kojący koniec dnia

Żele pod prysznic mogą mieć działanie podobne do uspokajających kąpieli, a także dodawać nam energii na cały dzień. Wszystko to zasługa aromaterapii. Nie musimy dzięki temu poddawać się całemu zabiegowi w salonie spa. Można sobie urządzić jego namiastkę we własnej łazience. Wybierając np. żele pod prysznic z orzeźwiającą zawartością cytryny i olejkami eterycznymi z mandarynki oraz trawy cytrynowej fundujemy sobie świetny poranny start. Z kolei wieczorny prysznic z kojącym działaniem olejki ylang-ylang oraz ekstraktu z irysa doskonale uspokaja organizm po całym dniu. Żele pod prysznic wcale nie muszą być tylko środkami myjącymi. Mogą również pielęgnować ciało i zmysły.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter