• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Męska rzecz – profesjonalna pielęgnacja skóry twarzy

142454285112073000Mężczyźni mają w życiu łatwiej! – krzyczą kobiety. Nie muszą codziennie się malować, układać włosów, chodzić w butach na wysokim obcasie, depilować nóg czy martwić się o każdy nadprogramowy kilogram. Bo my i bez tego wyglądamy dobrze! – odpowiadają zadowoleni mężczyźni. Rzeczywiście, większość z tych rzeczy panowie mogą sobie odpuścić. To jednak nie oznacza, że wcale nie muszą o siebie dbać. Ciało i twarz mężczyzny, choć bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, również wymaga starannej pielęgnacji. Jakich zatem kosmetyków powinien używać prawdziwy mężczyzna?

Grubiański typ!
Skóra twarzy kobiety i mężczyzny znacznie się od siebie różni. Przede wszystkim twardy, męski naskórek jest praktycznie dwa razy grubszy od delikatnej, kobiecej cery. Przez to ich skóra jest mocniejsza, bardziej wytrzymała na ból, a także lepiej zabezpieczona przed zanieczyszczeniami środowiska. Kobiety jednak najbardziej zazdroszczą panom tego, że dzięki swoim męskim hormonom (androgenom) w ich naskórku znajduje się więcej włókien kolagenowych, przez co ich skóra jest bardziej napięta, elastyczna i zdecydowanie później widać na niej pierwsze oznaki starzenia.

Męski styl bycia
Mężczyźni to nie mityczni bogowie – w końcu też się zestarzeją. Jednak ten proces przebiega u nich zupełnie inaczej niż u kobiet. Panie pierwsze swoje zmarszczki zauważają po 30-stce, a następne pojawiają w znacznych odstępach czasu. Panowie zaś cieszą się młodym wyglądem zazwyczaj do 40-stki. Jednak już po czterdziestych urodzinach sytuacja zmienia się diametralnie – jeśli za młodu nie zadbali odpowiednio o swoją skórę – ochronę przed słońcem, mrozem i podrażnieniami przy goleniu – bardzo szybko pojawiają się na ich twarzach głębokie i widoczne zmarszczki. Jednak wpływ na tą sytuację ma nie tylko brak stosowania odpowiednich preparatów czy zabiegów kosmetycznych, ale też męski styl bycia, który szczególnie upodobał sobie alkohol i papierosy, a także kompletną ignorancję w sprawach higieny.

Męskie bolączki – golenie
Są jednak pewne sprawy, których mężczyzna nie przeskoczy. Jeśli nie jest zwolennikiem noszenia wąsów i brody – musi je regularnie golić. A w tym zabiegu nie ma niestety nic przyjemnego. Zarost na twarzy mężczyzny jest zazwyczaj mocny i gruby, a systematyczne golenie tylko wzmacnia włosy. To wszystko powoduje, że usuwanie zarostu jest zabiegiem bardzo bolesnym i często wywołuje na skórze podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet skaleczenia. Jednak przy użyciu odpowiednich kosmetyków można zniwelować ten dyskomfort:

– Panowie, którzy mają skłonności do podrażnień, wrastających włosków czy pojawiania się wyprysków po goleniu, powinni używać żelu, kremu lub pianki, która złagodzi te dolegliwości – zaznaczają eksperci laboratoriów Vichy.

– Preparat powinien zmiękczyć gęsty i gruby zarost i ułatwić przeprowadzenie tego zabiegu – ostrze maszynki musi swobodnie ślizgać się po powierzchni skóry i skutecznie usuwać włosy.

– Starannie dobrane składniki powinny dodatkowo oczyszczać, nawilżać i chronić skórę przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Wodzie kolońskiej mówimy stanowcze nie!
Skóra twarzy u mężczyzn potrzebuje odpowiedniego nawilżenia zarówno w trakcie, jak i zaraz po usuwaniu zarostu:

– Krem lub balsam po goleniu powinien mieć formę kremu lub żelu – lekka konsystencja pozwoli na łatwe rozprowadzanie i szybkie wchłanianie się preparatu w skórę.

– Kosmetyk ma nawilżyć naskórek, pozostawić na skórze ładny zapach i złagodzić podrażnienia powstałe w wyniku golenia.

– Preparat ten nie powinien jednak zawierać alkoholu – kontakt skóry z alkoholem po goleniu może skutkować jej podrażnieniem – silnym pieczeniem i zaczerwienieniem, a także przesuszeniem. Większość dostępnych na rynku preparatów bez alkoholu pozostawia skórę nawilżoną i pachnącą – nie ma więc potrzeby męczyć jej dodatkowo wodą kolońską.

– Zwykły krem nawilżający można z powodzeniem zastąpić np. przeciwzmarszczkowym lub zwalczającym oznaki zmęczenia – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb mężczyzny.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów pielęgnacyjnych dla mężczyzn, dostępna na stronie: http://www.vichy.pl/pielegnacja-dla-mezczyzn/produkty/pc133.aspx

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter