• Call us: 1-800-123-4567
 • john@doe.com

Jak obliczyć, kiedy są dni płodne u kobiety?

Dni płodne to odcinek czasu, w którym występuje u kobiety największe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, inaczej mówiąc to okres z maksymalną szansą zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki.

Zazwyczaj komórka jajowa obumiera po upływie około 10-24 godzin, jednakże dni płodne wydłużają się ze względu na dłuższa żywotność plemników (nawet do 5 dni).

 kiedy są dni płodne u kobiety?

Średni cykl miesięczny wynosi u kobiety 28 dni, z owulacją na około 14 dni przed miesiączką i w takim wypadku dni płodne występują pomiędzy 10 a 18 dniem cyklu miesięcznego.

Przykład:
Gdy pierwszy dzień rozpoczęcia miesiączki przypada na 1 stycznia to dni płodne przypadają na okres od 11 do 18 stycznia.

Wiedza na temat cyklu miesiączkowego i obliczania dni płodnych u kobiety pozwala skuteczniej zaplanować ciążę lub jej zapobiegać w sposób naturalny.

 

4 komentarze

 1. Marta | 5 lutego 2013 at 15:16

  Ja korzystam z Cyclotestu do metody objawowo-termiczej. Wydaje mi się że to najskuteczniejszy sposób

  Reply
 2. Sylwek | 7 października 2011 at 13:03

  Gdzie to kupiłeś? chętnie bym zaopatrzył moją w takie coś. Mam dosyć gumek ;/ A ona nie chce brać tabletek. Bożeee ja chcę normalnego seksu ;p

  Reply
  • piles | 5 lipca 2012 at 07:34

   To prawda kalendarzyk nie jest pewny lepiej chuchać na zimne.
   Moja kobieta tez nie chce brać tabletek bo się źle czuła i sotnio stosuje krążek do pochwowy wcale go nie czuć.Odkąd to stosuje nie poznaje jej 🙂

   Reply
 3. Arek | 6 października 2011 at 09:23

  To raczej nie jest pewna metoda. Moja dziewczyna używa mikroskopu owulacyjnego (Afrodyta). Przynajmniej wiemy kiedy możemy cieszyć się seksem w pełni, a kiedy uważać. Obliczać mogą hazardziści nie odpowiedzialni ludzie

  Reply

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter