• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Konkurs z dożynkowym – piwem słowiańskich bogów!

DozynkoweOdkrywając tajemnicę i magię ludowego święta jakim są Dożynki trzeba wyruszyć daleko w przeszłość, aż do czasów gdy ziemie polskie zamieszkiwane były przez Słowian.  Dożynki bowiem są świętem wywodzącym się z tradycji słowiańskiej. Obchodzone w okresie równonocy jesiennej, zmieniały noc z 22. na 23. września w czas wróżb, modlitw i radosnej fety wypełnionej tańcami i poczęstunkiem. W nurt tej tradycji doskonale wpisuje się piwo oferowane przez Browar Okocim. Produkowane z dodatkiem tradycyjnego polskiego chmielu Marynka staje się idealnym uzupełnieniem jesiennych biesiad.

Piwo Dożynkowe jest drugą odsłoną limitowanej linii piw sezonowych warzonych w Browarze Okocim. Przygotowywane z myślą o tradycji wpisanej w polską kulturę, będzie idealnym towarzyszem upalnych sierpniowych dni, aż do ich schyłku, świetnie sprawdzając się także w czasie nieco chłodniejszych wrześniowych oraz październikowych wieczorów. Dedykowane konkretnemu świętu piwo może stać się pretekstem do snucia baśni i legend w gronie znajomych oraz do uwolnienia drzemiącej w każdym z nas słowiańskiej duszy.
Piwo Dożynkowe jest niepasteryzowanym piwem typu lager. Wyprodukowane z jasnej odmiany słodu, zachwyca świeżym i orzeźwiającym smakiem. Bardzo charakterystyczna dla piwa Dożynkowego jest wyczuwalna chmielowa nuta uzyskiwana z uprawianego jedynie w Polsce chmielu ,,Marynka”. Ta tradycyjna jego odmiana skupia w sobie wysokie walory aromatyczne, zachowując jednocześnie dużą zawartość substancji goryczkowych.
Koncepcja piw sezonowych jest przełomem na polskim rynku – to pierwsza linia piw zaplanowana na każdą porę roku, z uwzględnieniem charakterystycznych dla niej świąt. Sezonowość, oryginalność i tradycja to wartości szczególnie doceniane przez piwnych koneserów, do których przede wszystkim skierowane są piwa specjalne.

4 piwa sezonowe warzone w Browarze Okocim:

 –   Świętojańskie  – jasne, lekkie, niefiltrowane. Dostępne: maj – lipiec 2013
–   Dożynkowe – z okazji pierwszych zbiorów, niepasteryzowane. Dostępne: sierpień – październik 2013
–   Świąteczne – ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Dostępne: listopad 2013 – styczeń 2014
–   Wielkanocne – ciemne, 4 słodowe, bardziej esencjonalne. Dostępne: luty – kwiecień 2014

Dla wielbicieli piw sezonowych mamy konkurs! Wystarczy nam opisać:”W jakich okolicznościach najbardziej smakuje Wam piwo dożynkowe?”. Wśród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy , naszym zdaniem najciekawsze i nagrodzimy…piwem sezonowym! Odpowiedzi wraz z danymi kontaktowymi ( imię, nazwisko oraz adres – do wiadomości red.) prosimy przesyłać na adres konkurs@dla-mezczyzny.pl . Na odpowiedzi czekamy do 15 listopada.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter