• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Mieszkanie w centrum miasta czy na przedmieściu. Na które się zdecydować?

Handing keys in the house background

Jedni mówią, że z centrum jest wszędzie blisko. Drudzy twierdzą, że na przedmieściu możesz odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się przestrzenią. Z jednej strony, mieszkanie w centrum to marzenie młodych, z drugiej dom na przedmieściu to najlepsze rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Czy więc lepiej wybrać życie na spokojnym przedmieściu, czy wręcz przeciwnie w tętniącym życiem centrum?

Zalety życia w centrum
Mieszkając w centrum masz doskonały dostęp do wszystkich atrakcji. Wyjście do kina, restauracji albo pubu to dla Ciebie „spacerek”. Nie musisz też martwić korkami się, bo z reguły wszystkie samochody zmierzają rano w stronę centrum, dlatego nawet jeśli nie będziesz pracować blisko domu, to i tak nie będziesz stać w korkach. Dla wielu entuzjastów mieszkania w centrum kwestia dojazdu do pracy ma kluczowe znaczenie, jak informuje ekspert firmy deweloperskiej Barc z Warszawy – „Aż 59% Polaków chciałoby spędzać na dojazdy do pracy nie więcej niż 30 minut”.  Jeśli mieszkasz w centrum, masz duże szanse spełnić to marzenie.
Kolejną zaletą mieszkania w centrum jest prestiż. Nieprzypadkowo luksusowe apartamenty zawsze znajdują się w centrach miast. Jeśli chcesz kupić nieruchomość, której cena na pewno wzrośnie, zakup mieszkania w centrum będzie doskonałą inwestycją.

Zalety życia na przedmieściach
Często spotykamy się z opinią, że centrum jest dobre dla młodych i singli, ale gdy pojawiają się dzieci nasz punkt widzenia ulega radykalnej zmianie. Takie rozumowanie wynika po części z tego, że wraz z narodzinami dziecka przestaje mieć znaczenie odległość od „Pałacu Kultury” i kina. Dla malucha znacznie ważniejsze są plac zabaw, przedszkole i spokojny park, gdzie będzie mógł usnąć na popołudniową drzemkę z dala od spalin samochodów.
W centrum są także wyższe ceny nieruchomości, dlatego gdy chcemy zamienić mieszkanie na większe, często musimy podjąć decyzję o przeprowadzce na przedmieścia. W tej samej cenie kupimy znacznie większe lokum. Oczywiście znaczenie ma też fakt, że przedmieścia są przeważnie spokojniejsze i cichsze, dlatego wydają się bezpieczniejszym miejscem do mieszkania.

Kłótnia nie ma sensu
Ostatecznie, to czy chcemy mieszkać w centrum czy na przedmieściach jest sprawą dyskusyjną. Zbyt wiele jest czynników, które decydują o wyborze miejsca zamieszkania, żeby stwierdzić który wybór byłby lepszy. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia poza centrum bo nie mają ochoty na wielogodzinne dojazdy i urywanie się ze spotkań ze znajomymi w środku zabawy, żeby zdążyć na ostatni autobus. Z drugiej strony, czasem „święty spokój” i zwiększenie naszej przestrzeni życiowej wydają się cenniejsze niż wszystko inne.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter