• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Ogródek, którego będą zazdrościć Ci sąsiedzi

VillaWłasny ogród, czy choćby malutki ogródek to dla wielu tych, którzy mieszkają w miejskich blokach, kolorowe marzenie – czasem niespełnione. Dlatego jeśli masz szczęście mieszkać w domu i do Twojej dyspozycji jest większa lub mniejsza działka, warto postarać się, by miejsce to rozkwitło barwami i pełnią życia.

Zakładając przydomowy ogród, masz do wyboru dwa wyjścia. Jeśli masz mnóstwo czasu, sporo umiejętności i jeszcze więcej cierpliwości, możesz zająć się wszystkimi pracami samodzielnie, wspomagając się przy tym wiedzą czerpaną np. z literatury, czasopism branżowych i bogatego źródła jakim jest Internet.
Jeśli jednak zależy ci na profesjonalnie założonym ogrodzie, w którym wszystko jest przemyślane i zaplanowane, poszukaj firmy, która zajmuje się tym kompleksowo.
Zacznijmy od początku. Co jest potrzebne do założenia ogrodu, który naszych sąsiadów wprawi w palpitacje serca (z zazdrości oczywiście)?

Projekt ogrodu
Na początku potrzebujemy plan, czyli projekt. Najlepiej taki, który będzie uwzględniał warunki terenowe naszej działki oraz sposób w jaki pragniemy korzystać z ogrodowej przestrzeni. Warto oprzeć się na wiedzy i rozeznaniu projektanta i zastosować różne gatunki roślin, które będą ozdobne nie tylko latem, dzięki temu ogród będzie się zmieniał wraz z porami roku, wciąż zachwycając domowników. Projektant powinien uwzględnić także wymagania roślin, aby ich lokalizacja zapewniała odpowiednie warunki wzrostu..

Profesjonalne nawadnianie ogrodu
Nawet najpiękniej i najbardziej profesjonalnie zaplanowany ogród nie może istnieć bez wody. Należy zatem już na etapie planowania pomyśleć o systemie nawadniającym. Materiał roślinny jest dość kosztowny, nie można zatem dopuścić do tego, aby został on zmarnowany wskutek braku nawadniania. Mając projekt ogrodu, na którym naniesione są planowane nasadzenia, obrys trawnika, oczywiście dom, wybrukowane ścieżki i inne elementy, które nie mają być oblewane wodą, można się udać do firmy nawodnieniowej np.  PHU Adviser. Niezbędne będzie też wskazanie źródła wody i określenie jego parametrów. Na tej podstawie specjaliści od nawadniania rozplanują niezbędne urządzenia tak, aby zapewnić właściwe warunki roślinom we wszystkich strefach ogrodu, przy jednoczesnym racjonalnym zużyciu wody. Więcej informacji na ten temat można uzyskać np. w pracowni projektowej firmy PHU Adviser.

Nawożenie ogrodu
Choć rośliny potrzebują do życia przede wszystkim słońca i wody, to nie można zapomnieć o ich prawidłowym nawożeniu. Zabieg ten pozwoli roślinom na prawidłowy wzrost, a w efekcie sprawi, że nasz ogród będzie miejscem prawdziwego wypoczynku. Firmy z branży ogrodniczej oferują nie tylko bogatą gamę nawozów najnowszej generacji, lecz także merytoryczne doradztwo w tym zakresie.

Ochrona biologiczna
Nie od dziś wiadomo, że ogrody są tak naprawdę polem nieustannej walki. Codzienne bitwy toczą tutaj ze sobą rośliny oraz intruzi atakujący ich wszystkie części, od korzeni, poprzez liście, aż po kwiaty i owoce. Na szczęście z pomocą przychodzi sama natura, jako że każdy szkodnik ma swojego naturalnego przeciwnika. Wykorzystanie tej zależności spowodowało powstanie nowej dziedziny określanej mianem „ochrony biologicznej”. Preparaty ochrony biologicznej są w 100% ekologiczne i naturalne, bezpieczne dla człowieka i środowiska.

Coś ekstra, czyli oczko wodne
Wszyscy lubimy kojący szum morza, szmer górskiego potoku, ten element można również wykorzystać w ogrodzie. „Żywa” woda w postaci kaskady, oczka wodnego, fontanny, uatrakcyjni ogrodową przestrzeń zachęcając do spędzenia kilku chwil w naszej zielonej oazie. Dobór odpowiedniej pompy do kaskady, fontanny, zapewnienie krystalicznie czystej wody w oczku wodnym wymaga zastosowania właściwie dobranych urządzeń. Aby wszystko działało sprawnie
i przez długi czas,  również w tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm technicznych  (na przykład wspomnianej już wcześniej firmy Adviser).

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter