• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jaki prezent dla ojca?

W Polsce Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca. Jest to świetna okazja do wyrażenia swoich uczuć w stosunku do taty. W tym dniu dobrze jest na chwilę się zatrzymać i okazać swojemu tacie miłość i szacunek. Dzięki temu będzie wiedział, że mimo mijających lat jest dla nas kimś wyjątkowym. Pamiętajmy, aby spędzić z tatą trochę wolnego czasu i aby kupić mu wyjątkowy prezent.

Zwyczaje związane z Dniem Ojca
Dzień Ojca jest obchodzony corocznie w wielu krajach. Mimo tego nie w każdym z nich świętuje się go 23 czerwca. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Holandii święto to celebruje się w trzecią niedzielę czerwca. Zaś w np. w Austrii w drugą niedzielę czerwca. W Niemczech Dzień Ojca przypada na dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech świętuje się go 19 marca. Zaś w krajach skandynawskich Dzień Ojca obchodzi się w drugą niedzielę listopada. Mimo różnych terminów celebrowania święta wszystkich ojców, to najważniejsze jest jego przesłanie niosące za sobą wyraz szacunku i miłości do roli, jaką tatusiowie pełnią w życiu każdego dziecka.

Zwyczajowo w tym dniu ojcowie są obdarowywani kwiatami, czekoladkami i prezentami. Dzieci składają im życzenia i spędzają z nimi czas. Jest to szczególnie ważne w dorosłym życiu, kiedy to w pogoni za pieniądzem często zapominamy o okazaniu wdzięczności swoim ojcom. Dzień Taty często jest przysłaniany przez hucznie obchodzony Dzień Matki, ale to jak będziemy świętować oba te dni zależy wyłącznie od nas i naszej inwencji.

Czym obradować tatę?
Prezent dla taty powinien być wyrazem naszego uznania oraz szacunku dla roli jaką pełni. Ojciec to bardzo ważna osoba, w życiu każdego z nas. To właśnie z nim spędzamy najpiękniejsze chwile we wczesnych latach naszego życia. To właśnie ojciec dla wielu z nas stanowi autorytet i jest godny naśladowania. Pamiętajmy, aby dać mu wyraz swoich uczuć, nawet, jeśli jesteśmy już dorośli i daleko nam do epatowania czułością każdego dnia. Kupując prezent dla taty zadbajmy o to, aby spełniał on jego oczekiwania. Obserwujmy czym tata się interesuje i co lubi robić. Być może dawno nie był w teatrze lub filharmonii. Bilety na spektakl lub koncert mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli wybierzemy się tam razem z tatą, to sprawimy mu dużą radość. Możemy też zabrać go na wycieczkę za miasto lub wykupić karnet na basen lub siłownię.  Przy tym wszystkim pamiętajmy, aby spełniać jego pasje. Spróbujmy delikatnie podpytać, co mogłoby mu się przydać.

Jeśli nic konkretnego nie przychodzi na do głowy, to możemy skorzystać z szerokiej bazy pomysłów na prezenty firmy My Gift Dna. Znajdziemy tam różnego rodzaju prezenty, które zadowolą każdego ojca. Wśród przykładowych prezentów można znaleźć m.in.: kubki z fajnymi napisami np. „Najlepszy Tata na  świecie”, personalizowane obrazy mówiące o tym, dlaczego kochamy naszego tatę, eleganckie skórzane portfele, zestawy do otwierania wina, grawerowane notatniki i wiele innych gadżetów, które zachwycą każdego ojca i jednocześnie będą wyrazem żywionych do niego uczuć i dużego uznania. Jeśli nadal nie wiemy co wybrać, a nasz tata ma za sobą wiele wiosen i jest już dziadkiem, to warto szukać w kategorii prezent dla dziadka. Niewykluczone, że znajdziemy tam coś, co od razu wpadnie nam w oko i czym będziemy chcieli obdarować naszego „staruszka”.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter